Suplementy

Magnez – życiodajny pierwiastek

Magnez naturalnie występuje w avocado, orzechach nerkowca, migdałach, kaszy gryczanej, w bananach, jarmużu i szpinaku. Choć rzadko się o tym mówi, jest to jeden z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Reguluje wiele procesów życiowych, a jego niedobory powodują upośledzone działanie wielu narządów i organów wewnętrznych. Właśnie dlatego warto zadbać o prawidłową podaż tego pierwiastka w codziennej diecie lub poprzez suplementację magnezem chelat.

Niedobory magnezu

magnez chelat

Coraz częściej zdarzają się nam jednak niedobory magnezu. Bardzo łatwo je rozpoznać. Stajemy się wówczas bardzo senni, słabi, brakuje nam wigoru, nasze kości są bardziej łamliwe, drętwieją mięśnie, często dochodzi do skurczów. 

Niedobory mogą być wynikiem między innymi przewlekłego i silnego stresu, częstych biegunek lub wymiotów, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych czy alergii pokarmowych albo chorób jelit, które zaburzają prawidłowe wchłanianie magnezu.

Uzupełnianie magnezu w diecie

Warto pamiętać, że każdy niedobór magnezu należy jak najszybciej uzupełnić. Długotrwałe skutki niedoboru tego pierwiastka mogą być bardzo poważne w skutkach. Właśnie dlatego w momencie takiej diagnozy warto od razu sięgnąć po magnez chelat w kapsułkach z byHealth.pl – przyswajalny niemal w 100%.

Tagged