Kosmetyki

Kosmetyki dla noworodka – co trzeba mieć?

kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka muszą mieć niewielką liczbę składników, co oczywiście minimalizuje ryzyko uczulenia dziecka. W ich skład nie mogą wchodzić sulfakanty, a więc substancje pieniące czy silne detergenty, które naruszają delikatną strukturę skóry.

Kosmetyki hipoalergiczne

Jeśli nie wiadomo czy maluch jest alergikiem czy nie, warto stosować kosmetyki hipoalergiczne. Wprawdzie wszystkie kosmetyki dla małych dzieci powinny takie być, ale w praktyce wygląda to różnie. Gdy maluch jest alergikiem, najlepszym rozwiązaniem są emolienty. Są to specjalne preparaty służące do nawilżania i natłuszczania skóry. Preparaty te tworzą na jej powierzchni specjalną barierę chroniącą przed odparowywaniem wody.

Produkty neutralne dla skóry

Oprócz tego wszystkie kosmetyki dla małych dzieci powinny mieć neutralne pH. W pierwszych miesiącach życia utrwala się odczyn pH naturalny dla skóry i zdrowej i nie wolno stosować produktów, które mogłyby zahamować ten proces. Poza tym w przypadku noworodków niezbyt dobrym pomysłem jest kupowanie większych opakowań kosmetyków. Zawsze może okazać się, że dziecko jest na nie uczulone lub kiepsko na nie reaguje. Tutaj lepiej stawiać na mniejsze opakowania i unikać tych dużych.

Tagged